Kde jsem: Úvodní strana » Bulmastif » Endy

Endy

  

JChCZ, JChSK, JCHPL

Baltazar z Lomňanských vrchů
nar. 20.5.2013, plavý, 63 kg
O: Houdini the Great iz Dvariskiu
M: Lokomoko Dolce Perro

  

  Před pár lety, když už jsme nevystavovali Inga a na bulmastify se chodili na výstavách jen dívat, jsme potkali fantastickou fenku. Jednu z nejlepších fen nejen u nás, ale minimálně v blízké Evropě, ne-li na celém kontinentě - Lokomoko Dolce Perro. A říkali jsme si: "Po takové feně mít tak doma fenku!"
Osud a souhra okolností tomu chtěly, že máme doma syna té dokonalé holky.

  Endy je zatím ještě mladý pes, ale jeví se jako povahově velmi vyrovnaný, milý společník. Do smečky zapadl bez nejmenších problémů, "starého pána" Inga respektuje jako vůdce, velitele a největší životní autoritu, vůči fenkám je je lehce servilní :-) a s Dempseym tvoří silnou dvojku k řádění a cílevědomému ničení zahrady. Lidi miluje, jen si ještě není vědom své síly a váhy, takže návštěvám hrozí příšerná smrt povalením, ušlapáním, ulízáním a uslintáním.

  Jeho domácí jméno je trochu hříčka. Dlouho jsme se nemohli shodnout, jak mu budeme říkat, až padla tato volba. Vzniklo to jako vzpomínka na Bárníka - našeho prvního, dnes už nežijícího bulmastifa. Jeho jméno v průkazu původu tehdy bylo Endriu (k nám se dostal už jako dospělý, se jménem Bárny, které jsme neměnili). A upravením jména Endriu na Endy se nám v Baltazarovi svým způsobem "vrátil" pes s úžasným charakterem a zlatým srdcem.

 

  Pevně doufáme, že Endymu dobře dopadnou zdravotní testy, a jednou v budoucnosti bude úspěšně šířit geny svých skvělých rodičů.