Kde jsem: Úvodní strana » Aktuality » Máme nakryto

Máme nakryto

Patnáctého září proběhlo krytí, na které jsme se pečlivě připravovali, plánovali ho, snažili se nic neponechat náhodě a na všechny eventuality být vyzbrojeni záložním řešením. Jak už to ale v životě bývá, někdy sebelépe a hyperpečlivěji připravený plán skončí v ... koši a plánovači musí na poslední chvíli improvizovat a pevně doufat, že je ostatní zúčastnění nenechají na holičkách.
Děkuju touto cestou všem, kdo nám pomáhali improvizovat! :-))

Předesílám, že žádný z níže zmíněných psů nebude přímo jmenován, nemáme k tomu svolení majitelů. Abych předešla jakýmkoliv spekulacím a pomluvám, zdůrazňuju, že ani jeden není z Česka, ani tady nemají přímé příbuzné (aspoň teda žádné, o nichž bychom věděli).

  

Jak jsem už napsala, krytí Mysty se dlouho připravovalo, o krycí list bylo zažádáno už loni v zimě, a v něm uveden maximální možný počet psů - tři. Sice jsme měli najisto vybráno a chtěli jen toho jednoho konkrétního prvního, ale přece jen, co kdyby...
První zádrhel nastal, když Mysty nezačala hárat podle plánu. (Ona, která termíny vždycky dodržovala naprosto přesně! To nás mělo varovat. :-)) ) Nicméně, byť s dvoutýdenním zpožděním, na začátku září "to" vypuklo. Kontaktovali jsme majitele našeho největšího favorita a začali pomalu plánovat cestu do Francie, ubytování, aktivity na volné dny kolem krytí, a těšit se. (V této chvíli musím znovu moc a moc poděkovat sestře Karolině! Bez ní a její francouzštiny bychom byli naprosto ztracení.)
A přišla první vážná rána - náš úžasný Pan Dokonalý Pes má srdeční vadu, sice "drobnou a pro chov nevýznamnou", ale je tam. BUM!

Samozřejmě se nic neděje, máme přece zálohu. I sedla jsem a napsala majitelce druhého psa, že se blíží krytí a přijedeme kolem půlky září. Odpověď dorazila obratem - "Pes má vážnou infekci močového traktu, je na silných antibiotikách a dočasně je vyřazen z chovu. Až se přeléčí a znovu otestují ledviny, bude samozřejmě k dispozici, ale momentálně nás nešťastná majitelka musí odkázat na jiného psa a pevně doufá, že na příští hárání nám to vyjde." PRÁSK!

  

Ještě pořád je to dobrý, varianta tři stále čeká a je k dispozici.
Takže další mail třetímu majiteli s otázkou, zda bychom teda mohli přijet. A opět okamžitá odpověď - pes je vyřazen z chovu pro nedostatečný pohlavní pud a neochotu krýt. RATATA!
Tak tohle se prostě může stát jenom nám!

  

V tomto okamžiku nastalo období horečné činnosti - nebojím se to nazvat hysterií - hledání variant, řešení, možností a realizovatelných plánů.

Zde mnohokrát děkujeme poradkyni chovu paní Jitce Zezulové za příkladnou akčnost a účinnnou pomoc!

Stejně tak se snažil pomoci a najít řešení majitel třetího psa a nabídnul tři jiné psy ze své chovatelské stanice či ve svém majetku:
První by byl rodokmenově celkem zajímavý, ale příliš nám typově na Mysty neseděl.
Druhý je jedenáctiměsíční mimino. Co na tom, že doma už je to chovný pes s potomky, my prostě nechceme, aby štěně dělalo štěňata.
A třetí je na Mysty příliš "blízko" příbuzný. V nouzi nejvyšší by se to sice použít dalo, ale proč zatěžovat chov ještě blízkou příbuzenskou plemenitbou?! (Uvědomuju si, že tohle je otázka velmi sporná, a dá se říct, že co chovatel, to názor. Jsme ale přesvědčeni o tom, že zužování genetické variability neprospívá žádnému živočišnému druhu a bulteriérů je dost na to, aby k příbuzenské nemuselo docházet vůbec.)

  

Další dva návrhy přišly od chovatelky Mysty - paní Jitky Holubové.
Jednoho se nám nepodařilo kontaktovat a druhý nám přišel pro Mysty jako přílišný hromotluk a slonbidlo. :-)

A čas letěl jako šílený, den "D" se neúprosně blížil a Mysty se tvářila, že se jí to vůbec netýká a tudíž ji to ani v nejmenším nezajímá.

  

Teď se musím vrátit o nějaký čas zpět - zhruba na začátku léta jsme našli chovatelskou stanici Trick or Treat a její chovné psy. Pro Mysty jsme vybrali Mobyho - Trick or Treat Erase and Rewind (toho z pochopitelných důvodů jmenovat můžu a musím :-) ) - ale až na nějaké příště, "teď přece máme krycák už schválený!" :-)) :-)) :-))

Takže znovu přichází na scénu Karolina, aby nám pomohla domluvit krytí v Trick or Treat. Paní Julie - chovatelka - je skvělý člověk, zapálený pro plemeno, aktivní, znalý a nesmírně vstřícný. Vyžádala si rodokmen, výsledky testů a fotky a napsala, že Moby se na Mysty těší! :-)
Skvělé, takže konečně první úspěch v řadě nesnází! Jenže, ještě není všem dnům konec...
Julie odjíždí s Mobym na dvoudenní výstavu na Gibraltar. Vyrážejí 15. září a vrátí se 20. Pozorný čtenář již jistě tuší! Ano, nejlepší termín na krytí nám vycházel na 16. či 17.
Už to nebudu dále natahovat! Nakryli jsme 15. září u Julie a přesunuli se s celou výstavní skupinou do Valladolidu ve Španělsku, první zastávky na jejich cestě na Europa Point, a tam překryli.

  

Za šest dní jsme najeli 5400 kilometrů, z Německa, Francie a barevného Španělska viděli dálnici, odpočívadla a pokoje v "levných" hotelích.

  

"Long-distance-puppies" říkala Julie, a my pevně doufáme, že budou!

  

Archiv aktualit »